X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

AnasayfaHizmet ve Kullanım Sözleşmesi

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri sağlayan Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum arasında Radyo Hizmeti'ne ait olan http://www.radyohizmeti.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır. 
1.2:Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2- Konusu 

2.1: İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri'ne ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.
2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3- Sorumluluklar 

3.1: Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir. 
3.2: Ödeme şekli sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri tarafından bildirilecektir.
3.3: Sipariş kabulü işlemlerin onaylanmasından ve hizmet başlangıcı ücreti tahsil edildikten sonra Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır. 
3.4: Müşteri aldığı hizmet dahilinde Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz. 
3.5: Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder. 
3.6: Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.
3.7: Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. Müşteri bu bilgilerin ve dosyaların yedeklerini almakla yükümlüdür. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri'ne herhangi bir kusur iletilemez. Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri'nin kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir. Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri bu sebeplerden silinen veya kapatılan hesaplarda ücret geri iadesi yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. 
3.8: Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır. Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri müşteriye herhangi bir yedek teslim etmek yükümlülüğünde değildir.
3.9: Kiraladığınız sunucuları kullanılarak yapılan her türlü SPAM mail (toplu mail) gönderme eylemi, hesabınızın anında kapanmasına yol açacaktır. SPAM mail eylemi toplu halde gönderilen her türlü aktiviteyi kapsamaktadır.
3.10: Firmamız yasadışı işlemler için kullanılan hosting,reseller,vps ve sunucuları iptal etme hakkına sahiptir. 
3.11: Hosting,reseller,vps ve kiralık sunucu hizmetlerinde lisansız yazılımlar kullanmak, hack, warez, Filim , mp3 , illegal adult sitesi yasaktır. Bu konudan ötürü çıkabilecek tüm zararların sorumlusu müşterinin kendisidir.
3.12: Müşteri sorumlulukları arasında firmayı karalama, olumsuz eleştirme, internet ortamında yada başka platformda bu tarz kampanyalar düzenlenmesi takdirde hesap sorgusuz ve sualsiz sunuculardan silinerek, firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir. 

4- Süre 

4.1: İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri'ne iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar. 
4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır. 
4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. ( ücret husunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.) 

5- Ücret 

5.1: İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. 
5.2: Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder. 
5.3: Ücret fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir. 
5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına ödemekle yükümlüdür. 
5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar. 
5.6: Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar. 
5.7 : Sipariş esnasında belirtildiği gibi domain/alan adı , SSL sertifikaları. AWBS  hizmetleri ve sunucu hizmetlerinde hosting , bayi hosting ( co-location , dedicated , vps sanal sunucular ve Yazılım Tema  Radyo Hostin Youtube Radyo Hosting işlemlerinde geri ödeme ve iade yapılmaz. 
5.8 : Kiralık sunucu ödemeleri son ödeme tarihine kadar yapılmak zorundadır. Esneklik günü bulunmamaktadır. Son ödeme tarihine kadar ödemesi yapılmayan kiralık sunucular askıya alınır. Sunucuya erişim kapatılır.Tekrar erişime açılması için müşterinin aylık ödeme dışında 30 USD ödeme yapması gerekir.Bu ücret reconnect yada unsuspend ücreti olarak adlandırılır. 

6- Askıya Alınma (Hizmetin Geçici Olarak Durdurulması) 

6.1: Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar. 
6.2: Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir. 
6.3: Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. 
6.4: Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Chmod 777 'den kaynaklanabilecek yada yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde Radyo Hizmeti Radyo Hosting Çözümleri sorumlu değildir.
6.5: Koşulların Kabülü: Sistemimize üye olup hizmet alan tüm müşterilerimiz bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılırlar. 


Top