X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıSam 2 & Sam 4Sam2 Nasıl Kurulur

Sam2 Nasıl Kurulur

SAM2 Broadcaster kurulumunu
 
1. sam2.exe dosyası çalıştırılmalı ve Evet seçilmelidir.
2.Evete Tıkladıktan Sonra SAM2 bilgi penceresi Next seçilerek geçilmelidir.
3. Lisans sözleşmesi Accept ile kabul edilmelidir. Devam ediyoruz.
4. Kurulum yapılması istenen alanın sürücüyü belirliyoruz ve Next Diyoruz 
5. Sunucu bağlantısı için gerekli MySQL kurulumu yapılması İleri Yani Next seçenegi ile devam ediyoruz o esnada kurulumlarımız gerçekleştiriliyor.
6. MySQL bilgi penceresi Next diyoruz..
7. MySQL uygulamaları hakkındaki bilgi penceresi Next seçeneğine tıklıyoruz.. ve devam ediyoruz
8. MySQL kurulumu yapılmak istenen alanın sürücü belirlenebilmektedir. Dilerseniz.. burdada Next diyip geçiyoruz..
9. MySQL Typical ayarı seçilidir.Next seçeneği ile işlemlerimize devam ediyoruz 
10. MySQL kurulumu tamamlanmış olmaktadir Finish Seçeneğine tıklayarak MySQL işlemini bitiriyoruz.
10. MySQL kurulumu sonrası SAM2 kurulumu tamamlanmış olur, View SAM2 readme file(iptal edilebilir) SAM2 ile ilgili genel bilgilerin bulunduğu metin belgesidir. Run SAM2 program seçili bırakılabilinir dilerseniz bırakmayada bilirsiniz ama 2 sininde aktif olarak bırakılması en mantıklısıdır.(program çalışır) ve Finish seçeneğine tıklanmalıdır..
11. SAM2 Add demo audio files seçili kalması ses efekleri(alkış vb.) yüklemesini sağlamaktadır(önerilir). Add my audio file to media library (Recommended) demo ses dosyaları yüklenmesini sağlamaktadır(isteğe bağlı) ve Continue seçilmelidir. 
12. SAM2 kurulumu tamamlanmış olur. Görülen ekrandan radyonuzun ayarlamalarını yapabilmektesiniz Encoders Kısmındaki + seçeneğine basarak başlıyorsunuz 
13. + seçeneğine bastıktan sonra MP3 and mp3PRO seçilmeli(ses kalitesini yüksek tutar) ve Ok diyoruz.
14. Sunucu tipi kullanılan yazılıma göre değiştirilmelidir(Shoutcast seçili olmalıdır). Server IP, Server Port, Password, Station name, Genre, Website URL eklenmelidir. List on public station listing (recommemded)ve Enable title streaming iptal edilmeli Server IP yazan yere firmamız tarafından verilen ip yazıyorsunuz Server Port Yazan kısmada aynı şekilde firmamız tarafından verilen port girilmelidir. Password Kısmıda aynı şekilde firmamız tarafından size tanımlanan şifre girilmelidir. yanda bulunan unsurlar ise  station name yayın adınızdır website url kendı radyonuzun adresi diger yerler görüldüğü şekilde bırakılmalıdır. ve OK seçeneğine tıklanmalıdır.
11.  OK Seçeneğine tıkladıktan sonra şekildede görüldügü üzere radyomuzun bilgileri  encoders kısmına düşmektedir. Listelenen sunucu ayarı seçilmeli ve player tuşu seçilmelidir. Listede bulunan Status yani ıdle yazan kısım Encoding olarak görünüyorsa, yayın başlamış olmaktadır. yok eğer eror veriyorsa bir yerde hatanız bulunmaktadir diyor.
 12.Sam2 programınızı Süresiz yapmak için girmenız gereken kısım13.sam2 programımızı süresiz hale getirecegiz indirmiş oldugunuz dosyanin içersinde yer alan seriali burada yer alan kutucuklara yapıştırın ve Register Diyin Sam2 niz sınırsız hale gelicektir. 

 
14.Registere bastıktan sonra eğer aşşagidaki  ekran karşınıza geliyorsa sam2 niz başarılı bir şekilde lisanslanmıstır.Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(5750 defa görüntülendi. / 3 kişi faydalı buldu.)

Top